İçeriğe geç

Etkinliklerimiz

Pazar İbadeti

İsa Mesih bir Cuma günü insanların günahlarının kefaretini ödemek üzer çarmıh üzerinde öldü (Matta 27:50), mezara konuldu (Matta 27:59), üçüncü gün yani bir Pazar günü ölümden dirildi (Matta 28:1). Bu olağanüstü olayı anmak üzer bizler her Pazar bir araya geliyoruz. İlahiler söylüyoruz, dualar ediyoruz, Tanrı Sözü’nde teşvik alıyoruz. İbadetlerimiz kadın, erkek ve çocuklar bir arada yapılmaktadır. Vaaz sırasında çocuklar için özel bir hizmet sunulmaktadır.

 

İbadetimizin tamamı Türkçe ve halka açıktır.


Ziyaret Günleri

Kilise binamız hafta içi Salı ve Perşembe günleri ziyarete açıktır. İnancımız hakkında bilgi almak isteyenlere yardımcı olmak, duaya ihtiyacı olanlara dua etmek, Kilisemizi ziyaret etmek kişilere yardımcı olmak üzere saat 10:30 – 15:30 saatleri arasında hizmet veriyoruz.

 

 


Kutsal Kitap Çalışmaları

Kilisemizde Hristiyan inancına mensup kişiler için bir çok Kutsal Kitap çalışmasınında, inancımızı merak eden ve ilk ağızdan öğrenmek isteyenler için Temel çalışmalar bulunmaktadı. Bu Temel Kutsal Kitap çalışmasına katılmak için Hristiyan olma şartı bulunmamaktadır. Samimi bir şekilde inancımızı öğrenmek isteyenler bu sohbetlere katılabilirler. 

 


Doğuş Bayramı (Noel) ve Diriliş Bayramı (Paskalya) Kutlamaları

İnancımıza ait olan bu iki bayram için özel bir kutlama hazırlıyoruz. Doğuş Bayramı İsa Mesih’in dünyaya gelişini, Diriliş Bayramı ise ölümden dirilişini kutladığımız bir bayramdır.

Kutlamalar halka açıktır ve İbadet düzeni bu bayramların teması ile yapılmaktadır.